Rubiks Flip Strateji Oyunu

Ürün Kodu: 5020674105967

2520 Değerlendirme
% 50

İNDİRİM

218.35 TL 109.17 TL
En geç 18 Ağustos, 2022 Perşembe günü kargoda.
Rubik'S Flip Strateji Oyunu

İÇERİK

• Oyun Tahtası (Katlanabilir)

• 8 adet Kırmızı-Mavi Rubik’s Kare

• 8 adet Sarı-Beyaz Rubik’s Kare

OYUNUN AMACI

Aynı renkten 3 Rubik’s karesini (3 Kırmızı, 3 Mavi, 3 Beyaz ya da 3 Sarı) kilitli ,değiştirilemiyecek bir şekilde dikey, yatay ya da çapraz olarak bir sıraya dizmektir. 3 Kareden oluşan bir dizi sıradan kasıt; hiçbir Rubik’s karesinin, komşu kareye hareket ettirilemeyecek şekilde bütün karelerin dolu olmasıdır.

 Şekilde görülen durum; 2 oyuncu 8’er sıra oynadıktan sonra sarı-beyaz  Rubik’s karesinin , 3 sarı yüzeyini çaprazda bir sıraya getirerek, oyunu kazanmıştır.

KURULUM

Oyun başlangıcında oyun tahtası boştur. Oyun tahtasının yanlarında bulunan karelerin bulunduğu yer açılır ve bir oyuncu 8 adet  Kırmızı-Mavi Rubik’s karelerini, diğer oyuncuda  8 adet  Sarı-Beyaz Rubik’s karelerini alır.

Oyun bittikten sonra kolayca kapanan kapaklı hazne ile Rubik’s karelerini saklayabilir ve Rubik’s Flip sizinle istediğiniz yere gelebilir.

NASIL OYNANIR?

1- Oyuna ilk başlayacak oyuncu ; herhangi bir Rubik’s karelerini( kırmızı-mavi veya sarı-beyaz) seçerek Yazı-Tura yapılır ve kazanan başlar.

2- Yazı turayı kazanan ilk oyuncu daha önce seçtiği 2 renk Rubik’s karesinden ,istediği renkteki taşını tahtanın istediği yerine  koyar ve oyuncular sıra ile oynarlar.

3- ÇEVİR ! (Bu, oynanan ilk Rubik’s karesi haricinde her turda olur)

•İkinci oyuncu ilk oyuncudan sonra  tahtadaki diğer  oyuncunun karesini yatay ya da dikey komşu bir kareye çevirir ve kendi karesini tahtaya yerleştirir. Rubik’s karelerini çevirmek, bitişik boş bir kareye taşımak demektir.( Çevirmek veya taşımak sadece yatay veya dikey olarak yapılır, çapraz olarak değil) Taşıma yaparken , Rubiks karelerinin  rengini tersine çevirmek; mavi Rubik’s karesi    kırmızı olur ve beyaz Rubik’s karesi sarıya döner veya da kırmızı kare mavi ,sarı kare beyaz olur.
•Not:Rakibin kazanacağı  veya  avantajına olacak  bir hamle olsa  bile,  oyuncu rakibin karesini çevirmelidir.

•Eğer rakibin Rubik's karelerinin herhangi birisini çevirmek  mümkün değilse, oyuncu oyun tahtasındaki boş bir alana kendi rubiks karesini yerleştirmeye devam eder.

 • Kırmızı mavi taşa sahip  oyuncu ilk hareketinde, beyaz rubik karesini dört bitişik kareden birine çevirme seçeneği vardır ve daha sonra oyun tahtasının herhangi bir yerine ,kendine ait  kırmızı mavi bir rubiks karesi yerleştirebilir.

Çevirme Olasılıkları

4-YERLEŞTİRMEK ( Çevirdikten Sonra):

•Her oyuncu, her turda , rakibinin karesini  çevirdikten  sonra ,Rubik’s karelerinden  birini , oyun tahtasındaki  boş bir kareye yerleştirir ,bu rakibin kazanacağı bir hata ile  sonuçlansa bile ,karesini yerleştirmek zorundadır.

•Her oyuncu ilk önce , kendi rubiks karesini yerleştirmeden önce ,rakibinin Rubik’s karelerinden herhangi birini çevirerek oynamaya devam eder (mutlaka son yerleştirilen kareyi çevirmek zorunda değildir)  Bu, oyuncu karesini oyun tahtasına yerleştirdiğinde, oyuncuların hiçbir zaman kendi rubiks karelerine  dokunmayacakları anlamına gelir ve  sadece rakibin rubiks karelerinin  yerlerini ve rengini değiştirebilirler.

 OYUNU KAZANMAK

 Kilitli bir  şekilde , dikey, yatay veya çapraz,hepsi aynı renkte olan (sarı,kırmızı,mavi veya beyaz) üç Rubik’s karesini   oluşturan ilk oyuncu oyunun kazananıdır.Kilitli bir çizgi;3 Rubik’s karesinden,  hiçbirinin ters çevrilemeyeceği bir çizgi demektir.Çünkü bütün bitişik kareler doludur.

Eğer oyun son parça konulana  kadar devam edip,2 oyuncuda 3 adet aynı renk kareden, kilitli bir çizgi oluşturamamışsa veya da her iki oyuncu da ,3 adet aynı renk kareden oluşan  birer çizgi yaparak hamlelerini bitirirse ,  oyun beraberlikle sonuçlanmış olur.


Yaş Grubu : 7+ Yaş
Barkodu: 5020674105967
Item No : 674105967BSL
Kutu Ölçüleri : 20,5 x 20,3 x 5 cm.
Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Değişim İmkanı

Hızlı Gönderim

Kapıda Ödeme

Taksit İmkanı

218.35 TL 109.17 TL

Bu Ürünler İlginizi Çekebilir

Çok Satan Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır